Here are the weekly matchups for Albertsons, valid 10/9 thru 10/15!
Albertsons does not have an official coupon policy, you can see their statement on that HERE
Click "Read more" to see the full matchups
*Buy 5 Save $5 Sake - Mix & Match*
Aunt Jemima Syrup, 24 oz or Pancake Mix, 32 oz - $2.49 wyb 5
Frito Lay Party Size Chips, 11.5-19 oz - $2.99 wyb 5
Frito Lay Multipack, 20 ct - $5.99 wyb 5
Gatorade 8 pk or All Stars 6 pk - $3.99 wyb 5
Lipton Pure Leaf Tea, 6 pk - $3.99 wyb 5
Propel, 6 pk - $2.49 wyb 5
Quaker Breakfast Cookies, 6 ct - $1.99 wyb 5
- $1/2 Quaker Products (9/29 RP)
= $1.49
Quaker Cereal, 11.5-14.5 oz - $1.99 wyb 5
- $1/2 Quaker Products (9/29 RP)
= $1.49
Quaker Instant Oatmeal or Granola Bars, 5-10 ct - $1.99 wyb 5
- $1/2 Quaker Products (9/29 RP)
= $1.49
Quaker Regular or Quick Oats, 42 oz - $1.99 wyb 5
- $1/2 Quaker Products (9/29 RP)
= $1.49
*Buy 10, Get 25 Bonus Box Tops*
General Mills Cereal, 8.9-13 oz (Cocoa Puffs & Cheerios pictured) - $1.99
- $0.50/1 Cinnamon Toast Crunch
- $0.50/1 Original Cheerios
- $1/2 Flavored Cheerios
- $0.50/1 Lucky Charms
- $0.50/1 Original Cheerios (10/6 SS)
- $1/3 General Mills Cereals (9/29 SS)
- $0.75/1 General Mills Wheaties (10/6 SS)
= As low as $1.24
Nature Valley or Fiber One Bars, 5-6 ct - $1.99
- $0.50/1 Nature Valley Soft-Baked oatmeal squares, 6 ct. + (10/6 SS) *If included
- $0.50/1 Nature Valley granola bars, 5 ct.+, granola thins or soft-baked oatmeal squares (9/29 SS)
- $0.50/1 Nature Valley soft-baked oatmeal squares, 6 ct.+ (8/18 SS) *If included
- $0.75/1 Nature Valley Protein Crunchy Granola (10/6 SS)
- $0.50/1 Fiber One Chewy, 90 Calorie bars, brownies or cakes, Protein Chewy bars or meal bars
- $0.50/1 Fiber One Chewy bars, 90 Calorie bars, brownies or cakes, Protein Chewy bars or meal bars (10/6 SS)
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars
= As low as $1.24
Betty Crocker Fruit Snacks, 6-18 ct - $1.99
- $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, By the Foot, Roll-Ups or Gushers snacks
- $0.50/2 Betty Crocker fruit shpaes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-Ups or Ocean Spray, Mott's or Sunkist fruit flavored snacks (9/29 SS)
= $1.74
Betty Crocker Cookie Mix, 17.5 oz - $1.99
- $0.75/2 Betty Crocker Ready to Spread frosting, Supreme Brownie mix, Dessert Bar mix, SuperMoist Cake mix or 17 oz + Cookie mix
- $0.75/2 Betty Crocker Ready to Spread frosting, Supreme Brownie mix, Dessert Bar mix, SuperMoist Cake mix or 17 oz + Cookie mix (9/29 SS)
= $1.62 each
- $0.75/3 Hamburger, Chicken or Tuna Helpers
- $1/4 Hamburger, Chicken or Tuna Helpers
- $0.50/1 Chicken Helper Product (9/8 SS)
= $0.38
Betty Crocker Pouch Potatoes, 3-3.3 oz - $0.88
Chex Mix, Bugles, Gardetto's Snack Mix, 7.6-8.75 oz - $1.99
- $0.50/2 Chex Mix Products (9/29 SS)
= $1.74
Green Giant Boxed Vegetables, 9-10 oz - $0.88
- $0.60/3 Green Giant frozen boxed vegetables (8/25 SS)
- $0.60/3 Green Giant frozen boxed vegetables (9/15 SS)
= $0.68
Green Giant Valley Fresh Steamer Vegetables, 12 oz w/ sauce - $1.99
- $0.60/3 Green Giant Seasoned Steamers or Valley Fresh Steamers frozen vegetables, 11 or 12 oz (9/15 SS)
- $0.60/3 Green Giant Seasoned Steamers or Valley Fresh Steamers frozen vegetables, 11 or 12 oz (8/4 SS)
= $1.79 wyb 3
Green Giant Veggie Chips, 5 oz - $1.99
- $0.75/1 Green Giant Veggie Chips
- $0.50/1 Green Giant Veggie Chips (9/22 SS)
= $1.24
Pillsbury Toaster Strudels, 11.5 oz - $1.99
- $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel (9/22 SS)
- $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel (8/4 SS)
= $1.74
Pillsbury Sweet Rolls, 12.4-13.9 oz - $1.99
- $0.50/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands Sweet Rolls
= $1.66
- $0.40/2 Pillsbury Crescent Rolls (9/29 SS)
- $0.50/2 Pillsbury Crescent Rolls
- $1/3 Pillsbury Crescent Rolls
= $1.66
- $1.10/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
= $1.44
- $0.40/2 Totino's Pizza Rolls (9/8 SS)
- $0.40/2 Totino's Pizza Rolls (10/6 SS)
= $1.79
Yoplait Greek Yogurt, 5.3 oz - $0.88
- $1/5 Yoplait Greek Cups
- $1/5 Yoplait Greek Cups (8/25 SS)
- $1/5 Yoplait Greek Cups (9/29 SS)
= $0.68
Yoplait Go-Gurt, 8 pk - $1.99
- $0.75/2 Yoplait Go-Gurt
= $1.62
*Meat*
Ground Beef, 85% Lean - $2.79/lb
Ground Beef, Wilmar 73% lean, sold in 3 lb chub - $7.47
Ground Chili Meat, fresh - $3.99/lb
Hamburger Patties, 80% Lean, package of 10 - $10
Marinated beef, chicken or pork skewers, sold in package of 10 - $10
New York Strip Steak, bone-in, family pack, USDA Choice - $4.77/lb
Ribeye Steak, bone-in, family pack USDA Choice - $5.99/lb
Boneless Chuck, Cross Rib, Eye of Round or Bottom Round Family Pack Steaks or Roasts, USDA Choice - BOGO Free ($6.99/lb)
Stew Meat or Cube Steaks, Boneless, Family Pack, USDA Choice - $3.99/lb
T-Bone Steaks, USDA Choice Family Pack - $5.99/lb
Boneless Skinless Chicken Breast - $2.49/lb
Tyson Hot Wings - $3.99/lb
Tyson Hot Wings - $3.99/lb
Cooks Ham Steaks - $2.99/lb
Pork Loin Back Ribs - B1G2 Free ($8.99/lb)
Pork Loin Chops, Center Cut, bone-in - $2.99/lb
Pork Chops, bone-in - $1.88/lb
St. Louis Ribs, freshly seasoned - B1G2 Free ($7.99/lb)
Alaskan Cod Fillet, fresh - $7.99/lb
Keta Salmon Fillet, fresh & wild - $3.99/lb
King Crab Legs, wild jumbo - $14.99/lb
Lobster Tail, wild, 3 oz - $3.99
SeaPak Jumbo Butterfly Shrimp, Shrimp Scampi, Popcorn Shrimp or Salmon Burgers, 9-20 oz - $4.99
Shrimp, Large Raw, 26-30 ct - $6.99/lb
Shrimp, Extra Large Cooked, 26-30 ct - $7.99/lb
Bar-S Meat Franks, 12 oz OR Bologna or Cotto Salami - $1
Bar-S 4x6 Sliced Deli Ham or Roasted Turkey 10-12 oz OR Hot Links - $2.50
Denmark Fresh Pork Sausage or Pork Chorizo - $2.99/lb
Farmer John 4x6 Sliced Ham 16 oz, Smoked Polish or Louisiana Hots 14 oz - $2.50
Farmland Sliced Bacon, 12 oz - $3.99
- $0.55/1 Farmland Product (Register)
- $1/2 Farmland Bacon (10/6 SS)
= $3.44
Johnsonville Sausage or Bratwurst Links, 19 oz - $4.49
- $1/1 Johnsonville Italian sausage
- $1/2 Johnsonville Italian sausage items (9/8 SS)
= $3.49
Lloyd's Shredded BBQ Chicken, Beef or Pork Tubs - $3.99
- $1/1 Lloyd's BBQ Product
= $2.99
Oscar Mayer Deli Shaved Turkey, 16 oz OR Carving Board Pulled Pork, 11.5 oz - $5.99
Oscar Mayer Deli Fresh Lunchmeats, 8-9 oz - $3.99
*Produce*
Acorn Squash - $0.79/lb
Brown Onions - $0.59/lb
Dole Organic Bananas - $0.79/lb
Earthbound Farm Organic Salads, 16 oz - $4.99
- $1/2 Earthbound Farm Products
= $4.49
Fresh Cauliflower - $1/lb
Fresh Express Salad Blends or Kits - $2.50 + B2G1 Free Fresh Express Blend or Kit w/ In Ad Manufacturer Coupon
- $0.75/1 Fresh Express Bacon Caesar Kit *If included
= $1.75
Guacamole or Hummus, 12 oz - $4.99 + Buy any 2, Get Fresh Made Deli Chips FREE
Hass Avocados, 5 ct bag - $4.99
Iceberg Head Lettuce - $0.99 each
Litehouse Apple Dips, 16 oz - B1G1 Free ($3.99)
- $1/1 Litehouse Product
Litehouse OPA Greek Yogurt Dressing, 11 oz - $2.99
Mini Carrots, 1 lb bag - $0.99
New Crop Gala Apples - $0.99/lb
Northwest Bartlett Pears - $0.99/lb
Pineapple Bowls, 20 oz - $3.99
POM Juices, 12 oz - $1.99
POM Wonderful Pomgrantes - $2
Raspberries, 6 oz - $2.99
Red Bell Peppers - $1 each
Red Delicious, Golden Delicious or Granny Smith Apples - $1.29/lb
Tomatoes, large - $1.69/lb
*Bakery*
Assorted Butterflake Dinner Rolls (Homestyle, Wheat, Potato, Rye or 7 Grain), 12 ct - $2.49
Assorted Cookies, 16 ct - $2.99
Assorted Ring Cakes (including Pumpkin, Chocolate, Blueberry, Almond Poppy or Marble) - $4.99
Breadsticks (Cheese, Plain, Garlic or Jalapeno Cheese), 4 ct - $1
Mini Muffins (Blueberry, Assorted, Banana Nut, Choco Chip, Bran & Almond Poppy), 12 ct - $3.49
Mini Cinnamon Rolls, Chocolate Raspberry or Lemon bites, 12 ct - $3.99
- $1/1 Roman Meal Bread
- $1/1 Roman Meal Bread
- $1/1 Roman Meal Bread
- $1/1 Roman Meal Bread
- Free Pedometer wyb 6 Roman Meal Products (Mail in Rebate)
- Free 'Walk Away The Pounds' Workout DVD wyb 4 Roman Meal Products (Mail in Rebate)
- Free 'Fight Fat After Forty' Book wyb 10 Roman Meal Products (Mail in Rebate)
= $0.59
*Deli*
Black Forest Ham, Turkey, Honey Maple Turkey, Homey Ham, Homestyle Turkey, Gourmet Lite Cooked Ham - $7.99/lb
Chinese Chicken Salad, Chicken Caesar Salad, Mozzarella & Tomato Salad or Chopped Salad - $5.99/lb
Genoa Salami, Hard Salami, Pepperoni, Provolone, Mild Cheddar, Pepper Jack or Meunster Cheese - $5.99/lb
Reser's Salad, 1 lb - $2.99
- $0.55/1 Reser's Deli Salad
- $0.55/1 Reser's Deli Salad
= $2.44
Signature Chicken Tenders or Hot Wings - $5.99/lb
Signature 12 piece Fried Chicken Bucket - $8.99
*Dairy*
Albertsons Half & Half, 32 oz - $2
Dannon Oikos Greek Yogurt, 5.3 oz - $0.88 w/ IAC (limit 10)
- $1/4 Dannon Greek Yogurt cups or (1) 4pk. (9/8 SS)
= $0.44 each using B1G1
Dannon Multipack Yogurt, 4-6 pk - $2
- $0.75/1 Dannon Danimals item (9/15 SS)
- $1/4 Dannon Greek Yogurt cups or (1) 4pk. (9/8 SS)
= $1.25
Essential Everyday Cream Cheese, 8 oz block - $1.50
Essential Everyday Cream Cheese Soft Flavored or Fat Free Tubs, 8 oz - $1.99
Essential Everyday Block Cheese 8 oz OR Shredded Cheese 6-8 oz - $2.50
Essential Everyday Block OR Shredded Cheese, 32 oz - $6.99
Essential Everyday Grated Parmesan Cheese, 6 oz - $2.99
Essential Everyday Cheese Loaf, 32 oz - 44.99
Essential Everyday Whole Milk Mozzarella Ball, 15 oz - $3.99
Essential Everyday Colby Jack Sticks, 10 ct - $3.99
Essential Everyday String Cheese, 16 oz - $4.99
Essential Everyday American Singles, 16 oz - $3.49
Essential Everyday Natural Sliced Cheese, 8 oz - $2.99
Essential Everyday Butter, 1 lb - $2.50
Essential Everyday Soy Milk, 64 oz - $2.50
Glen Oaks Drinkable Yogurt, 32 oz - $2.99
- $0.75/1 Glen Oaks Drinkable Yogurt (zip 99218)
= $2.24
Horizon Organic Milk, 64 oz - $3.99
Knudsen Cottage Cheese, 3.9 oz - $1
Lactaid Milk, 64 oz - $2.99
- $0.55/1 Lactaid Milk
= $2.44
= $2.44
Pillsbury Grands Biscuits, 16.3-17.3 oz - $1.25
- $1/4 Pillsbury Grands Biscuits
- $0.30/2 Pillsbury Grands Biscuits (9/29 SS)
- $0.30/2 Pillsbury Grands Biscuits (10/6 SS)
= $1 each wyb 4
Precious Mozzarella Ball, Sliced or Fresh, 12-16 oz OR Ricotta, 32 oz OR Stringsters, 16 oz -
$3.99
- $1/1 Precious Stringsters or Sticksters, 10 oz+ (8/18 SS)
- $1/1 ANY Precious Cheese
= $2.99
Shamrock Farms Milk, 12 oz - $1
Tropicana Pure Premium or Trop50, 89 oz - $4.99
Voskos Greek Yogurt, 32 oz - $3.99
- $0.35/2 Voskos Products (8/11 SS)
*Beverages*
7UP 2 Liters, Vitaminwater 20 oz, Smartwater 23 oz - $1.25
7UP 12 pack 12 oz OR 6 pk 16 oz - 3/$11
- $1/1 Dr. Pepper reg, Ten or Diet, 7Up, A&W, Canada Dry, Squirt, Sun Drop or Sunkist soda, 12 pk. (Register, Coupon is emailed)
Aquafina Pure Water, 24 pk - $3.99 wyb 2
Arizona Tea, 12 pack 11.5 oz - $2.99
Arrowhead Spring Water, bonus size, 28 pk - $3.33
Coca-Cola 12 packs - 3/$11 wyb 3
Coca-Cola 20 packs - $5.99
Coca-Cola 2 Liters - $1.67
Dasani, 24 pk 16.9 oz - $3.99
Dunkin Donuts, 11-12 oz OR
- $1/2 Folgers Coffee (9/29 RP)
= $5.49 for Folgers
Essential Everyday Non-Dairy Creamer, 35.3 oz - $3.99
Essential Everyday Family Size Tea Bags, 24 ct - $2
Folgers Gourmet Selections or K-Cups, 12 ct - $6.99
- $1/2 Folgers Coffee (9/29 RP)
= $6.49
Go Girl Energy Drinks, 11.5 oz - $1
- MANY Mail in Rebates Available HERE
Minute Maid Orange Juice, 59 oz - $2.50
- $0.75/1 Orange Juice, ANY (Ibotta Offer)
= $1.75
Pepsi 12 pack - 3/$11 wyb 3
Pepsi 2 Liters - 4/$6 wyb 4
Powerade, 8 pk 20 oz - $3.99
Snapple, 6 pk 16 oz - $5.99
Tradewinds Tea, 128 oz - 42.50
*Grocery*
Best Foods Mayo, 22-30 oz - $2.99
- $0.60/1 Best Foods Mayo w/ Olive Oil *If included
- $1/1 Best Foods Creamy Balsalmic Mayo *If included
= $1.99- $1/1 Campbell's Homestyle Soup (9/15 SS)
- $0.75/2 Campbell's Homestyle Soup
= $0.50
Carita Flour or Corn Tortillas, 10-19.2 oz - B1G1 Free
Chicken of the Sea Solid Tuna or Pink Salmon - $0.99
Del Monte Canned Fruit, 14.5-15.25 oz - $1.79
Essential Everyday Fresh Salsa, 16 oz - $1.99
Essential Everyday Honey, 12 oz - $2.99
Essential Everyday Olive Oil, 17 oz - $3.99
Essential Everyday Pitted Prunes, 18 oz - B1G1 Free
Essential Everyday Salad Dressing, 16 oz - $0.99 (limit 4)
Hormel Compleats or Dinty Moore Meals, 7.5-10 oz - $2.50
- $1.50/3 Hormel Compleats
- $1.50/3 Hormel Compleats (9/15 SS)
- $1.50/3 Hormel Compleats
= $2
Hormel Chili with Beans, 15 oz - $0.99
- $0.55/2 Hormel Chili (9/8 SS)
= $0.72 each
= $0.72 each
Jif Peanut Butter, 28 oz - $2.99
Kellogg's Fiber Plus Bars, 5 ct - $2.99
Knorr Sides, 4.5-8 oz - $1
Kraft or Velveeta Easy Mac Cups, 2-2.39 oz - $1
Mariana Cranberries, 10 oz - B1G1 Free
Maruchan Instant Lunch, 2.25 oz - 3/$1
Nabisco Ritz 7.5-15.1 oz, Snack Crackers 3.5-9.1 oz or Chips Ahoy Cookies 9.5-14 oz - $1.99 wyb 3
= $1.49
Pepperidge Farm Goldfish Crackers, 30-35 oz - $5.99
Planters Peanuts or Trail Mix, 19-34.5 oz - $5.99
Progresso Traditional or Rich & Hearty, 18.5-19 oz - $0.99 w/ IAC (limit 6)
- $0.50/2 Progresso Soup
= $0.74 each
Quaker Harina Preparada or Masa Harina Flour, 4-4.4 lbs - $2.99
- $1/2 Quaker Products (9/29 RP)
= $2.49Ragu Pasta Sauce, 16-24 oz - $1.50 + Free DaVinci Pasta, 16 oz wyb 2 Ragu (Limit 1 reward per transaction)
Ruffles, 7.5-9 oz OR Tostitos Cantina Chips, 9-12 oz - $2.99
Sara Lee Bagels, 6 ct - $2.99
Valley Fresh Chicken, 10 oz - $2.99
Welch's Grape Jam or Jelly, 22-32 oz - $2
Wild Harvest Extra Virgin Olive Oil, 17 oz - $4.99
*$0.77 each wyb 10 Participating Items - Mix & Match*
Banquet Brown & Serve Sausage, 6.4 oz
Banquet Value Meals, 4.66-10.25 oz
Banquet Pot Pies, 7 oz
Blue Bonnet Spread, 16 oz
Chef Boyardee, Canned 14.75-15 oz
Chef Boyardee, Microwaveable 7.5 oz
David Sunflower Seeds, 5.25 oz
Hunt's Pasta Sauce, 24 oz
- $1/3 Snack Pack Pudding, 4 pk
= As low as $0.47 each wyb 10
Hunt's Tomato Sauce or Tomatoes, 14.5-15 oz
Hunt's Tomato Sauce or Tomatoes, 14.5-15 oz
Rotel Diced Tomatoes, 10 oz
- $0.40/2 Rotel Diced Tomatoes (9/22 SS)
Rosarita Refried Beans, 16 oz
- $0.55/2 Rosarita Refried Beans (9/22 SS)
Van Camp's Pork & Beans, 15 oz
*Frozen*
Bertolli Single Serve Desserts, 5.6-6 oz - $2.50
- $0.50/1 Bertolli Single Serve Dessert (10/6 SS)
= $2
- $0.75/1 ANY Blue Bunny Frozen Treat
= $1.73
Culinary Circle Pizza, 12.1-33.5 oz - $4.99
De Wafel Pancakes, 24 oz - $2.50
Essential Everyday Frozen Lemonade or Punch, 12 oz - $1
Essential Everyday Orange Juice, 12 oz - $1.50
- $1/2 Hot Pockets or Lean Pockets sandwiches, 8-9 oz (7/28 RP)
- B2G1 Hot Pockets or Lean Pockets sandwiches, 8-9 oz
- $1/2 Hot Pockets Sandwiches
= $1.33 each
Jimmy Dean Breakfast Sandwiches, 13.6-18 oz - $4.99
- $0.55/1 Jimmy Dean Product (10/6 RP)
= $4.44
Marie Callender's or Healthy Choice Dinners, Entrees or Pot Pies, 8-19 oz - $1.88 (limit 6)
- $1/2 Healthy Choice Steamers *If included
= $1.38
Patissa Desserts, 7.4-13.2 oz - $3.99
Polar Treats, Fudge or Orange Cream Bars, 6 ct - $1
- $1/2 Red Baron Multiserve Pizzas
- $1/2 Red Baron Pizzas
- $1/2 Red Baron Pizzas (9/29 SS)
= As low as $1.99 each if your store allows you to use 2 coupons
Stouffer's red box or Lean Cuisine Entrees, 6-20 oz - $2.50
- $1/2 Stouffer's Singles (9/8 RP)
- $1/1 Stouffer's Entree
= $1.50
Tai Pei Entrees, 12-14.2 oz - $2.50
- BOGO Tai Pei Entree
- BOGO Tai Pei Entree
- $1/1 Tai Pei Entree
= $1.25 using BOGO
Tillamook Ice Cream, 1.75 qt - $3.99
Tyson Breaded Chicken Fillets, Tenders or nuggets, 22-25 oz - $5.99
- $1.50/2 Tyson Fun Nuggets (8/18 SS)
- $0.75/1 Tyson Bagged Chicken Strips (10/13 SS)
= $5.24
White Castle Hamburgers or Cheeseburgers, 9.5-11 oz - $3.99
Yasso Greek Yogurt Bars, 4 ct - $2.50
- $1/1 Yasso Yogurt Bars, 4 ct
= $1.50
Yoplait Frozen Yogurt, 6-10 ct Bars or 16 oz - $2.50
Yummy Dino or Alphabet Chicken Nuggets, 25-26 oz - $4.99
*Personal Care*
5 Hour Energy Singles - 50% off
Arm & Hammer or Aquafresh Toothpaste - $2.50
- $1/2 Arm & Hammer Toothpaste (8/18 SS)
- $1/1 Arm & Hammer Sensitive
- $1/2 Arm & Hammer Mentadent Toothpastes
= $1.50
Benefiber, 5.1 oz, 36 dose - $6.99
- $3/1 Benefiber Product
- $2/1 Benefiber Product (9/8 SS)
- $1/1 Benefiber Product (10/13 SS)
= $3.99
Dove Bar Soap, 2 ct - $2.99
Edge or Skintimate Shave Gel - $2.50
- $1/1 Schick, Edge or Skintimate Shave Gel (10/6 SS)
= $1.50
Finesse Shampoo, Conditioner or Fixatives, 7-13 oz - B1G2 Free ($3.69)
= $1.23 each
Got2B Fixatives, 4.2-8.5 oz - $2.99
Muscle Milk Powder, 1 lb - 50% off
Old Spice or Secret Deodorant - $2.50
- $2/2 Old Spice Products (9/29 PG)
= $1.50
Softsoap Refill, 56 oz - $4.99
- $0.50/1 SoftSoap Refill, 28 oz + (9/22 SS)
Vaseline Lotion, 6.5-20.3 oz - $4.99
*Household*
- $0.50/1 Snuggle Liquid or Sheets (9/29 RP)
= $3.49
Bounty Paper Towels, 12 roll - $14.99
- $0.25/1 Bounty Towels or Napkins (9/29 PG)
= $14.74
- $1/1 Cascade Detergent or Rinse Aid (9/29 PG)
- $1.50/2 Cascade Detergent or Rinse Aid (9/29 PG)
= $2.99
= $2.99
- $0.25/1 Charmin product (9/29 PG)
= $7.74
- $0.25/1 Dawn Detergent (9/29 PG)
- $0.50/1 Dawn Hand Renewal (9/29 PG)
= $2
Downy Liquid Fabric Softener, 44-51 oz OR Bounce Sheets, 100-120 ct - $4.99
- $1/1 Downy Product (9/29 PG)
- $5/3 Tide detergent or Boost or Downy product (9/29 PG)
= $3.32 each wyb 3
= $1.99
- $2/1 Essential Everyday Ultra Soft or Ultra Strong, 12 or 24 roll (10/6 RP)
- $1/2 Essential Everyday Tissue or Paper Towels, any size (10/6 RP)
= $1.88, or $3.38 for paper towels
- $0.25/3 Puffs Singles or 1 3 pack (9/29 PG)
*Pet*
Assorted Pet Supplies & Toys - 33% regular retail
Cats Pride Scoopable Litter, 20 lb - B1G1 Free
- $1/1 Cat's Pride Litter
Purina Cat Chow, 3.15 lb - $4
Purina Beneful Dog Food, 14-15.5 lb - $13.99
Purina Beggin Strips, 25 oz - $9.99
- $1/1 Purina Beggin Strips (9/29 SS)
- $3/3 Purina Dog Snacks (7/28 RP)
= $8.99
Purina Fancy Feast, 3 oz - $0.50
- $1/6 Purina Fancy Feast Delights w/ Cheddar cans, 3 oz (8/4 SS) *If included
- $1/24 Purina Fancy Feast cans, 3 oz or (1) variety pk., 24 ct. (8/4 SS)
= $0.33 each
= $0.33 each
Tide Cats Scoopable Litter, 14 lb - $4
- $1/1 Tidy Cats Litter (7/28 RP)
*Seasonal/Candy*
Jolly Rancher 3.75 lb or Hershey's Big Bag 36-40 oz - $6.99
- $1.50/2 Jolly Rancher or Twizzler, 9 oz +
Nestle or Wonka Singles. .77-2.1 oz - $0.45
Pearson Nut Goodie, 1.75 oz - $0.45
Russell Stover Pumpkins, 1-1.75 oz - $0.45